Nejmladší z dospělých Kozlů zakončili rok třemi body

Rezerva rezervy Počenic zakončila sezónu na stejném místě, kde ji začala, tedy na domácí hale v Morkovicích. Myšlenka založení C-týmu vedeného dvojicí Kovář – Lovas byla na počátku sezóny dát možnost mladým hráčům, kteří v předešlých letech nepokračovali ve své florbalové kariéře, zahrát si zápasy v mužské kategorii. Dalším argumentem byla možnost nabídnout co nejvíce zápasů mužů kroměřížským juniorům, a ti tak mohli nasbírat další a cenné zkušenosti. Z tohoto pohledu plní tým své plány na 100%. Věkový průměr soupisky je pouhých 23 let, pouze dva ze stabilních hráčů Céčka hráli pravidelně za Kozel v minulé sezóně, a kromě prvního turnaje, kdy ve stejný den hrál i tým juniorů, je C-tým pravidelně doplňovaný minimálně dvěma juniory.

Herně však tým několikrát doplatil (i přes posily a A-týmu a juniorů) na marodku a s tím spojený malý počet hráčů, dva turnaje ze čtyř odehráli céčkaři jen s osmi hráči v poli a v těchto zápasech byla početní nevýhoda znát. Takto proběhl první turnaj letošní sezóny, ve kterém se i tak podařilo Kozlům získat první dva body za výhru nad Slavičínem po nájezdech. Když však Kozel C přijel v plném počtu, dokázal i svou ofenzivní sílu. To byl případ druhého turnaje, kde tým vstřelil ve dvou zápasech celkem 17 branek a získal další tři body po výhře nad Uherským Brodem. Největší gólový záznam na turnaji zapsali navrátilec do oddílu Kozlíček a junior Krampla, a i díky tomu jsou oba zmínění na 6. a 8. místě v kanadském bodování ligy. Poslední bodový zisk přišel na předvánočním turnaji v Morkovicích, kde kádr posílený o tři juniory (z toho dva nastoupili za C poprvé) dokázal uhájit těsnou výhru nad Slušovicemi a zakončil tak rok 2022 vydřenou, ale zaslouženou výhrou.

Komentář největšího motivátora týmu Jiřího Podleny: „První polovina sezóny dopřála našemu týmu všechny pocity, které florbal nabízí. Od absolutní odevzdanosti, přes euforii z vyhraných nájezdů, až po vybojované vítězství pro zraněného spoluhráče. Důležité je skončit před Vánocemi s výhrou, a to se nám povedlo. Negativa by na našem podzimním snažení našel každý, tak se pokusím prezentovat pár pozitiv. Vstřelili jsme nejrychlejší gól soutěže, který jen tak někdo nepřekoná. Zvládli jsme zapracovat juniory do sestavy. Díky naší střelecké neefektivitě se vyhýbáme trestu v podobě piva z Keprníku. Navíc před jarem už si můžeme upřímně říct, že o nic nehrajeme a jen si užívat každou vteřinu na palubovce. A není přece největším vítězstvím, žádné vítězství nepotřebovat?“

Kozel C stráví vánoční svátky na 8. místě, jen bod za sedmými Slušovicemi. Tým se vrátí do zápasového tempa hned v prvním lednovém víkendu, kdy v Morkovicích nastoupí proti Počenicím B, aktuálně prvním v tabulce zlínské ligy mužů, a Hluku C, aktuálně okupující druhé místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *