Mužský „A“ v cestě na vrchol – shrnutí první poloviny sezóny

           Mužský „A“ tým Kozla vstupoval do sezony 2022/2023 s cílem porvat se v Regionální lize Zlínského a Jihomoravského kraje o nejvyšší příčky. První vážná komplikace se v počenických plánech objevila ještě před prvním zápasem sezony, kdy vinou vážného zranění vypadla ze sestavy dlouholetá opora brankoviště Jiří Vlk. Přes neradostné vyhlídky se ale nakonec ukázalo, že se celý klub může spolehnout na širokou a kvalitní golmanskou základnu. V 8 zápasech, které Kozel v první polovině sezony odehrál, se v brankovišti „A“ týmu vystřídala celkem čtveřice maskovaných mužů. Všichni odchytali výborná utkání a pomohli týmu k zisku důležitých bodů. Zranění gólmana Vlka nebyla bohužel jediná negativní zpráva, která „A“ tým na začátku sezony potkala. Další velmi citelnou ztrátu představovala absence mladého obránce Jiřího Petráše, který patřil na předsezónním Poháru Českého florbalu k nejlepším hráčům Kozla. V sezoně ale stihl odehrát pouze první turnaj a následně jej také zastavilo vážné a dlouhodobé zranění. Všichni tak doufáme, že se oba marodi stihnou dát zdravotně do pořádku alespoň na začátek následující sezony.

            Ostatním hráčům se naštěstí zdravotní komplikace v průběhu podzimu vyhnuly a ke všem čtyřem turnajům proto mohl tým odjet bez dalších ztrát. Tím byl splněn základní předpoklad, nezbytný k dosažení úspěšných výsledků v tradičně vyrovnané Regionální lize. Na každý turnaj odjela silná sestava a v zápasech vůbec nezáleželo na tom, která pětice hráčů je aktuálně na hřišti. Celý tým působil velmi kompaktním dojmem a mohl se opřít jak o již zmíněné brankáře, tak i o velmi kvalitní defenzívu, díky níž si Kozel ve statistikách drží druhý nejnižší počet obdržených branek. Směrem dopředu tým disponoval dvěma velmi vyrovnanými útočnými trojicemi, které v součtu vstřelily prakticky shodný počet gólů. K výborné defenzivě tak Kozel přidal i poměrně produktivní hru dopředu, která aktuálně čítá celkem 60 branek v 8 zápasech. S brankovým rozdílem +30 je pak náš tým v rámci celé ligy nejlepší. Ofenzivní kvality týmu podtrhuje fakt, že v aktuálním TOP 5 kanadského bodování ligy jsou celkem tři hráči Kozla (Tomáš Bednařík, Marek Šindelka, Vojtěch Hyánek), přičemž prvně jmenovaný vévodí se 17 zářezy ligové tabulce střelců. O velmi dobře fungujícím spojení obranné a útočné síly týmu svědčí i fakt, že gólman David Lovas si kromě množství výborných zákroků stihl za 4 odchytané zápasy připsat již dvě gólové asistence.

            Co se týče jednotlivých zápasů, není toho moc co vytknout. Zlepšení by si jistě zasloužilo využívání přesilovek a proměňování slibných standardních situací. Tyto věci se ovšem nejlépe nacvičují na trénincích, které nejsou, kulantně řečeno, zrovna hojně navštěvovány. Ovšem i přes fakt, že se hráči „A“ týmu potkávají ve vyšším počtu pouze na turnajích, připsaly si v dosavadním průběhu sezony Počenice v 8 zápasech celkem 7 vítězství za tři body. Padly pouze jednou, a to až po nájezdech proti týmu Troopers B, s nímž se aktuálně dělí o první příčku v lize (Brňané ale mají odehráno o dva zápasy více). I přes jasně pozitivní bilanci se ovšem nejednalo o lehká utkání, Kozel se již navíc utkal se všemi mužstvy z nejvyšších pater tabulky. Tým těží zejména z velmi dobře se doplňujícího mixu zkušených dlouholetých hráčů „A“ týmu, doplněných o mladíky, jež se plně chytili nabídnuté příležitosti a každým zápasem herně doslova rostou před očima. Nemá smysl zde vyjmenovávat všechny hráče. Klíčovým prvkem úspěchu v první polovině sezony je za mě fakt, že si opravdu všichni hráči dokázali v každém utkání udržet svůj vysoký standard, což týmu pomohlo uspět i ve vyrovnaných duelech. Přece jen bych ale rád vyzdvihl dvě jména. Prvním je mladý obránce Vojtěch Dofek, patřící každý zápas k jednoznačně nejlepším hráčům na hřišti, tím druhým pak junior Michael Krampla, který si odbývá premiérovou sezonu mezi muži a prakticky od prvního zápasu se stal nedílnou součástí základní sestavy.

            Sezóna je tedy rozjetá na výbornou a nám nezbývá než doufat, že se nám vyhnou další zranění a Kozel si slibně se vyvíjející ročník nepokazí a bude dál pokračovat v boji o špici ligy.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *