Muži C skončili po silné druhé polovině sezóny na 6. místě Zlínské ligy

Ze všech týmů Kozla sezónu 22/23 jako první ukončili Muži C. Ti svůj poslední turnaj odehráli 15.4. ve Slušovicích, kde bohužel prohráli oba své zápasy. Druhá polovina sezóny však ani zdaleka nebyla tak neúspěšná, jako její závěr.

Rok 2023 Céčko zahájilo v Morkovicích, kde na úvod podlehlo Počenicím B 5:13, následně však rozdrtilo Hluk C, toho času na druhém místě zlínské ligy mužů, poměrem 10:2. V dobrých výsledcích pokračovali i na dalším turnaji, kde nejdříve ve velice vyrovnaném zápase oplatili Luhačovicím porážku z úvodu celé sezóny a vyhráli 5:4 a v ten samý den sebrali všechny body svým kolegům z B-týmu díky výhře 6:2. O měsíc později si kozlíci odvezli dalších 6 bodů z Hustopečí nad Bečvou, kde na domácí půdě soupeřů nejdříve porazili Valmez Y 9:2, pak Valmez B 7:5 a po tomto turnaji živili šanci na celkové třetí místo v tabulce. Na předposledním turnaji ještě dokázali porazit Orel Uherský Brod 5:2, z posledních tří zápasů sezóny však odešli bez bodu po prohrách se Slušovicemi, Hlukem C a Holešovem.

Kozel C tak skončil na 6. místě se ziskem 26 bodů a bilancí 8 výher, 1 výhra po nájezdech a 9 proher. Během sezóny dokázali kromě Holešova každý tým porazit, Uherský Brod navíc hned dvakrát. Nejvíce bodů (35), branek (22) i asistencí (13) zaznamenal junior Michal Krampla. Jen o tři kanadské body za ním skončil Tomáš Kozlíček (21 branek, 11 asistencí), který navíc společně s Jiřím Podlenou odehrál všechny zápasy letošní sezóny. Co do počtu odehraných zápasu je hned za nimi další junior Marek Koutný s šestnácti odehranými zápasy a následně dvě stále opory z řad C-týmu, Honza Petráš a kapitán Kuba ,,Jake“ Křivánek, kteří odehráli zápasů čtrnáct. Tým dával pravidelně možnost zápasům i hráčům mimo svou soupisku. Cennou pomocí byli několikrát bratři Dofkové Olšina z A-týmu, z Kozlího B týmu ve čtyřech zápasech pomohli Bednařík, Hajkr a Králík a každý z juniorů Kozla odehrál za Céčko alespoň jeden turnaj, navíc velká část z nich se pomalu stala stálými členy sestavy.

Komentář kapitána C-týmu Jakuba Křivánka: ,,Navzdory těžkému začátku sezóny si myslím, že všichni můžeme být na jejím konci spokojení. Kdo by taky čekal, že až do poslední chvíle budeme v boji o 3. místo ve Zlínské lize? Nakonec jsme však závěrečná utkání nezvládli, možná byl na vině nedostatek zkušeností k tomu, překlopit výsledek na svou stranu po nevydařeném úvodu. Svůj hlavní úkol ale náš tým plnil skvěle, pomoci juniorům zvyknout si na mužský florbal a získat potřebné zkušenosti. Skok mezi seniorským a juniorským florbalem je totiž opravdu velký, hlavně co se týká rychlosti a tvrdosti hry. Poměrně kvalitní výkony a výsledky, kterých se nám často dařilo dosahovat tedy byly něčím, co jsme přinesli navíc. V kabině panovala skvělá atmosféra, kluci se navzájem povzbuzovali, když se jim náhodou nedařilo. Velké poděkování patří také hráčům z A a B týmu, kteří vždy byli vítanou a silnou posilou. Nakonec se dokonce i s tím kartonem Holby za 100 vstřelených gólů budeme muset poprat, což bude nelehký úkol, protože někteří hráči ještě nejsou plnoletí. Díky moc všem za skvělou sezonu!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *