Kozel „C“: První turnaj, první body

V letošní sezóně sestavil oddíl SFK Kozel hned tři mužské týmy. Společně s týmem B odehrál své první zápasy v sobotu 1.10. i tým C, který zažil své znovuzrození po dlouhých 12 letech, Kozel poprvé a dosud naposledy vypustil své ,,C-stádo“ na hřiště v sezóně 2010/2011. Když však mluvíme o znovuzrození, máme na mysli jen jméno týmu, nikoliv složení. To se za 12 let naprosto obměnilo. Nikdo z tehdejších hráčů již není v oddílu aktivní, naopak aktuálně nejstarší hráč C-týmu v sezóně 10/11 za muže ještě ani hrát nemohl. Mladý tým, bohužel v nekompletní sestavě, byl odhodlaný v domácí hale v Morkovicích dokázat, že ve zlínské lize mužů nebude jen snadná kořist zkušenějších soupeřů.

SFK Kozel Počenice : CSVČ Luhačovice – 3:11

V prvním zápase Kozel C narazil na dalšího nováčka ve zlínské lize – CSVČ Luhačovice. Počenicím však bylo známo, že Luhačovice nejsou naprostým florbalovým nováčkem, tento oddíl již odehrál nemálo zápasů na amatérských turnajích nebo v Orelské lize. Luhačovice navíc dorazily v úctyhodném počtu 15 hráčů, který Kozel kvůli několika omluvenkám a paralelně hrajícím juniorům nemohl jen tiše závidět. I v chabém počtu 8+1 však Počenice bojovaly v každém souboji a zásluhou jim mohl být nerozhodný stav 2:2 v polovině zápasu. Pak však hráčům došly síly a soupeř díky kvantitě ale i kvalitě jasně dominoval v druhé polovině. I tak byl však konečný stav 3:11 krutější, než obraz hry přímo na hřišti.

SK Snipers Slavičín : SFK Kozel Počenice C – 5:6pn

Druhý zápas Kozla C již byl o poznání vyrovnanější. Slavičín na turnaj přijel ještě s mladším týmem, než počenický C-tým a navíc měl také v nohách předešlý zápas s Kozel B. I když šli Snipers gólem z přesilovky rychle do vedení, Kozel dokázal zápas otočit a po první třetině vedl 3:1. Počenice ale během zápasu brzdily častá vyloučení, díky kterým soupeř dokázal na začátku třetí třetiny vyrovnat na 4:4. Radost týmu z vedoucího gólu na 5:4 minutu a půl před koncem třetí třetiny bohužel záhy opadla kvůli vyrovnávajícímu gólu Slavičína, který přišel jen 16 sekund před závěrečnou sirénou. Počenice a Slavičín tak měly tu čest okusit hned na prvním turnaji novinku ve zlínské lize mužů – nájezdy při nerozhodném stavu po třetí třetině. V těch si znamenitě vedl nováček v sestavě Kozla, brankář Petr Řezníček, který z 6 nájezdů pustl za svá záda jen dva. Z řad exekutorů zajistily výhru Kozla posily z A-týmu – Ondřej Dofek, který proměnil 2 nájezdy, a Radek Olšina, který proměnil rozhodující nájezd v 6. sérii. Počenice C si tak připsaly první dva body do tabulky díky výhře 6:5 po nájezdech.

Komentář vedoucího Davida Lovase: Naší nevýhodou na tomto turnaji byl především malý počet hráčů, nesehranost a nezkušenost hráčů, kterou však částečně dokázali vyvážit posily z A-týmu. Na druhou stranu jsem rád, že většina hráčů si vedla v obou zápasech lépe, než jsem očekával, na zmínku stojí především výkon Tomáše Kozlíčka, který se do týmu vrátil po dvou letech, hned v prvním zápase vstřelil dva góly a celkově předvedl velice dobrý výkon. Celkově Cčko splnilo to, proč bylo založeno – dát příležitost mladým hráčům. Věřím, že až budeme na zápasech v plném počtu, ideálně i doplnění juniory, popereme se o body v každém zápase (včetně zápasům proti našemu týmu B).

Publikováno v sekci Muži

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *