BÉČKO 2022/2023 – Cesta na vrchol

Osm zápasů před koncem soutěže se trenér, vedoucí a současně předseda Kozla Michajlovič k probíhající sezóně béčka vyjádřil takto: „Vyhrát Zlínskou ligu? Béčkovské Nagano. Jen si nemyslím, že bychom naplnili nějaké náměstí, možná počenické. Víme, že na to máme, víme o své síle. Stejně tak víme a připomínáme si, že se to může celé zbortit jedním nepodařeným turnajem, zápasem…“

„Pravda, pravda, předsedo!“ – hodilo by se říct jako parafráze na slova o možném zborcení snu o titulu ve Zlínské lize. První turnaj po vánočních svátcích sice přesvědčivě potvrdil dominanci Kozla „B“. Nicméně na turnaji dne 28.1.2023 došlo k Michajlovičem předpovězeném možném kolapsu. Z turnaje se po zásluze jelo bez bodu. Poté měla rezerva nezvyklou dvouměsíční pauzu a po ní turnaj s jednou výhrou, ale následnou prohrou po nájezdech. Před posledními dvěma zápasy v soutěži bylo Béčko bodově srovnané s Hlukem.

Jako deus ex machina do přímého souboje a krásného finále soutěže vstoupila nechtěně už v lednu Česká florbalová unie, když Kozel administrativně donutila poslední turnaj o týden přesunout. Hluk odehrál své poslední zápasy o týden dříve a zvládl je bravurně. Dvakrát zvítězil, vylepšil si notně skóre, což znamenalo pro Béčko Kozla následující – dvakrát zvítězit v základní hrací době, a ještě ke všemu v součtu zápasů dosáhnout rozdílu skóre +10. Při rovnosti vzájemných zápasů byl rozdíl skóre rozhodujícím měřítkem při honbě za titulem. Další kritérium (počet vstřelených branek při rovnosti skóre) znělo jasně pro Hluk.

Kozel se na posledním turnaji v prvním utkání dvě třetiny trápil s nepříjemným soupeřem z Valašského Meziříčí a vedl pouze o jediný gól. Díky poslední třetině, která skončila 6:0 pro Kozel, si vytvořil do druhého zápasu rozdíl skóre +7 (výsledek zápasu 9:2).

Finální utkání sezóny a honba za brankami se dařila znamenitě. Ještě před koncem druhé třetiny Kozel vedl pohodlně 5:1. Soupeř z Luhačovic však nic nevypustil, rychle snížil na 5:3. Do poslední třetiny celé sezóny tak šel Kozel s tím, že jedině navýšení skóre na rozdíl tří branek mu zajistí titul. Kozel uklidnil krátce po začátku třetiny Bednařík, soupeř opět snížil, a tak branku zajišťující titul v soutěži si Kozel zapsal opět díky Bednaříkovi v čase 9:12 v poslední třetině.

Kozel „B“ vyhrál Zlínskou ligu rozdílem skóre, a to o pouhý jediný gól. Těžko říct, který to byl. Mohl to být třeba i ten, kterým o týden dříve snižoval „C“ tým Kozla právě v zápase s Hlukem 24 sekund před koncem na konečných 6:11 a Hluku sebral onen jeden kladný bod v rozdílu skóre.

A zde jsou slova trenéra a předsedy Kozla Michajloviče k úspěchu „jeho Béček“: „Zvednout pohár přímo na hřišti je neuvěřitelný pocit. I v tom našem malém amatérskému sportu jsme mohli ochutnat opojnou sílu úspěchu a radosti, kterou zažívají všude na světě milióny dalších sportovců. Já mohu říct, že toto vítězství není jen úspěchem skupinky hráčů technicky nazvané Kozel „B“. Na úspěchu se podíleli hráči áčka, céčka i junioři. Stejně tak vím a střízlivě uznávám, že bez Toma Bednaříka by se tento úspěch také stěží konal. Ale tak to holt je, musíte kolem šikovného hráče vybudovat silnou strukturu a úspěch přijde. Děkuji všem za památnou sezónu. A byť by se mohlo zdát, že ve svých skoro 39 letech už není moc kam jít na hřišti dál, nesouhlasím, a již nyní se těším na sezónu další. Věřím, že po mém boku opět stanou i spoluhráči z mé generace, kterých v béčku nebylo vůbec málo.“