Report z první poloviny sezóny dorostenců

Dorostenci Kozla potvrzují pozici obhájce titulu 3. ligy dorostů a v dosavadním průběhu sezóny ještě v osmi zápasech neztratili ano bod. Letošní tým výborně doplnili kluci ročníku 2007, kteří do dorostů přešli ze starších žáků. Navíc je tým pravidelně doplňovaný staršími žáky, díky kterým dorostenci dosud všechny zápasy odehráli minimálně na dvě lajny. Dominanci Kozla dokazují i dosavadní individuální statistiky ligy. Tabulku gólů, asistencí i celkových kanadských bodů vede s přehledem Daniel Bolf. Ve všech statistikách jsou vysoko i Lukáš Kasan, třetí v počtu gólů, pátý v asistencích, a Patrik Matoušek, který je aktuálně ve statistikách asistencí hned za Bolfem na druhém místě. Navíc všichni tři brankáři jsou v rámci obdržených gólů v TOP 4 celé ligy.

Kroměříž začala sezónu na domácí palubovce proti Rosicím, které zná už z minulé sezóny. Hned na úvod se jednalo o velice vyrovnaný zápas, tomu také odpovídá, že Rosice zaslouženě Vánoce přečkají v tabulce na druhém místě, Kozlíci však předvedli odhodlaný výkon a zápas urvali především díky výkonu ve třetí třetině. Druhý zápas prvního turnaje následně odehráli proti Kuřimi, což je soupeř ze spodní poloviny tabulky. Kroměříž se však v zápase s Kuřimí nečekaně trápila herně i střelecky. Když se hráči rozehráli a vstřelili několik gólů, nastaly chyby v obraně soupeř se několika góly přiblížil. A podobně se vyvíjel i zbytek zápasů v první polovině sezóny. Pokud Kozel narazil na slabšího rivala, přizpůsobil se tempem i výkonem soupeři. Zápas naštěstí vždy skončil vítězně pro Kozla, ale brankový rozdíl nebyl takový, jak by se před turnajem čekalo. Takto lze popsat celý druhý turnaj sezóny, kdy Kroměříž narazila na Valašské Meziříčí a Slušovice, papírově se jedná o slabé soupeře, které by měli naši hráči přejet, v zápase však podali nevalný výkon, a tak zápasy skončily jen 5:2 a 4:2. Na druhou stranu si dorostenci zaslouží pochvalu za zápasy s těžkými soupeři, ve kterých předvedli výkon hodný pochvaly. Na třetím turnaji se totiž utkali s Aligators B, kteří během turnajů odehráli ve svými soupeři zápasy ve velkém tempu a v každém ukázali nemalou kvalitu. Kozel však zatnu zuby, zápas během třetí třetiny dokázal otočit ze stavu 2:3 na výsledných 5:4. Podobný průběh měl i zápas na posledním turnaji roku 2022, ve kterém se Kroměříž opět utkala v Morkovicích s Rosicemi. Kozel si nechal sebrat vedení, do druhé třetiny vstupoval s jednogólovou ztrátou, a ještě dvě minuty před koncem druhé části prohrával 3:4. Následně však začal na hřišti dominovat, Rosice již nepouštěl do velkých šancí, a naopak několik gólů přidal. Díky tomu vyhrál poslední zápas roku 7:4 a během vánoční pauzy může hráče hřát dobrý pocit z velice kvalitního výkonu.

Vyjádření trenéra Lovase: „Kluky musím za dosavadní sezónu předně pochválit. Očekávání po obhajobě byla velká, navíc jsme věděli, že většina dorostenců musí pravidelně nastupovat i v juniorských zápasech. Obavy se ale nenaplnily, kluci své zápasy poctivě odmakali, navíc jsem rád, že na zápasech i trénincích panuje dobrá atmosféra a na hřiště se nepotkávají jen kvalitní hráči, ale také dobrá parta kamarádů. Doufám, že kluky sezóna baví a v podobném duchu ji i dohrajeme. Do roku 2023 bych si přál, abychom pokračovali s dobrými výkony proti silným soupeřům, ale abychom také podávali suverénnější výkony se sladšími týmy, pokud bychom dokázali zápasy rozhodovat už v první třetině, přinese to celému týmu větší klid. Dále bych byl rád, kdyby se ještě více starších žáků zapojilo do dorosteneckého týmu, tréninky by měly větší kvalitu a žáci nasbírají nové zkušenosti. Děkuji všem hráčů za výkony i náboj v každém zapase a také jejich rodičům, že na turnajích vypomáhají a děti ve sportu podporují.“

Kozel tak stráví Vánoce na prvním místě 3. ligy dorostů. Kroměříž čeká první turnaj roku 2023 již 7.1., kdy se v Kuřimi opět utká s Aligotors B a následně s FBC Slavkov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *