Dorostenci obhájili titul

Dorostenci obhájili titul

Tým dorostenců zakončil svou sezónu až o posledním dubnovém víkendu. Konec to však byl sladký, protože si Kozlíci odvezli i přes ne stoprocentní výkon pohár vítěze ligy.

Kroměříž rok 2022 zakončila bez ztráty bodu na prvním místě 3. ligy dorostenců a na vítězné vlně pokračovala i na začátku roku 2023. Kozel postupně porazil Slavkov, Aligátory, Valašské Meziříčí a Slušovice a z těchto čtyř zápasů vyšli s průměrem méně než 2 obdržené góly na zápas. Na následujícím turnaji přišla jediná prohra v letošní sezóně, kdy Kroměříž podlehla 2:4 Aligátorům, kteří nakonec skončili v tabulce na 3. místě. Zaváhaní však kluci napravili hned během dalšího turnaje, kdy v jednom z nejvyrovnanějších zápasu sezóny přetlačili 2:1 Rosice, které obsadily konečné druhé místo. Druhá a poslední ztráta bodu přišla až na posledním turnaji sezóny, kdy Kozelíci zvládli udolat Slušovice až po nájezdech a ze zápasu si tak odnesli je dva body. Druhý zápas dne už však zvládli daleko lépe, porazili Valašské Meziříčí 4:2 a mohli tak v dobré náladě oslavit zisk poháru za vítěze ligy, který byl ještě znásobený ziskem druhého poháru, a to za vítězství v dorostenecké lize 2022, který však tým dostal až s ročním zpožděním.

Dorostenci nakonec vyhráli svou ligu s náskokem 15 bodů na druhé Rosice, o vítezství navíc bylo jasno už dva turnaje před koncem sezóny. Nejproduktivnějším hráčem se stal Daniel Bolf, který celkově v lize obsadil první místo z tabulce kanadských bodů (51), gólů (32) i asistencí (19). Druhým nejproduktivnějším hráčem se stal Lukáš Kasan, který se ziskem 26 bodů obsadil v lize celkově 4. místo, a následoval Patrik Matoušek s 21 body a 7. místem. Velkým plusem byly po celou dobu i výkony brankářů, což dokazuje i tabulka. Všichni tři brankáři Kozla se umístili v TOP 4 brankářů ligy. Svými výkony, ale především zájmem a chutí hrát florbal si Kozlíci zasloužili posun do vyšších lig. A tak dorostenci i junioři budou a sezóně 2023/2024 hrát 3. ligy svých kategorií, ve kterých se budou utkávat s kvalitnějšími soupeři než během nedávno ukončené sezóny.

Komentář kapitána týmu Jakuba Motyčky: „Na začátek bych chtěl poděkovat všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na této sezóně, ať už rodičům, kteří nás vozili na zápasy, trenérům, kteří nám v kabině říkali nejrůznější taktiky, které svojí propracovaností zlepšovaly naše výkony, dále musím poděkovat všem kustodům a masérům, sice vás nebylo moc, ale až na poslední turnaj se nikomu nic vážného nestalo. Nakonec chci poděkovat všem hráčům, ukázali jsme kvalitu a sezónou jsme probruslili s přehledem. Jako kapitán, můžu říct, že jste byli skvělí a v šatně i na hřišti byla vždy sranda. Opravdu všem ještě jednou srdečně děkuji a doufám, že na úspěchy z 3.ligy navážeme příští rok ve 2.lize.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *