Dorostenci ani mladší žáci na úvod sezóny 2022/2023 nezaváhali

Dorost – 24.9.2022 – SH Morkovice

Obhájci titulu vykročili do sezóny 2022/2023. Dorostenecký tým doznal během letní pauzy několika změn – část hráčů se přesunula do vyšší kategorie a dále se několik hráčů rozhodlo s florbalem již nepokračovat. I přesto však tým složený z téměř poloviny ze starších žáků odjel na domácí turnaj s cílem získat plný počet bodů.

SFK KOZEL KROMĚŘÍŽ : FLORBAL ROSICE – 7:3

Rosice byly pro dorosty známé již z minulé sezóny, navíc s nimi Kozlíci také odehráli v létě přípravné utkání. Začátek utkání byl plný nepřesností z obou stran, Kroměříž se ujala vedení, které však za 10 sekund ztratila. Postupem času se ale výkon domácího týmu zvedal. Kozli se opět dostali do vedení ještě v průběhu první třetiny, v druhé přidali další gól, soupeř ale dále hrozil z nebezpečných protiútoků a obrana musela být stále v pozoru. Vítezství si Kroměříž zajistila až v první třetině, kdy po dvou gólech vsítili Daniel Bolf a Vlastimil Kolman. Konec zápasu pak bych ve znamení chyb v obraně, které dovolily dva góly Rosic. Na výhře Kozlů to však nic neměnilo, konečné skóre zápasu tak bylo 7:3.

SFK KOZEL KROMĚŘÍŽ : FLORBAL KUŘIM – 12:2

Kuřim je nováčkem v soutěži, úkolem týmu tak bylo soupeře nepodcenit. Začátek zápasu se nesel ve vlažném tempu, kdy se Kozlící spíše přizpůsobili hře soupeře. I s nepřesvědčivým výkon však Kroměříž vedla 2:0 po první třetině. V dalších hracích částech však Kozel roztočil kolotoč, který soupeř nedokázal zastavit. Kromě čtyřgólového představení Daniela Bolfa je nutno vypíchnout u výkon nováčka v dorostenecké lize, Dalibora Bolfa (ano, jsou to bratři), který předvedl bojovný výkon a dosáhl na premiérový gól a dále dvě asistence. Pozadu nezůstali ani další starší žáci – Kolman vstřelil jeden gól, Šimara gól a asistenci a Patrik Matoušek dva góly. Posledního jmenovaného navíc zdařile následoval starší bratr Igor Matoušek, který se po delší pauze vrátil na florbalové a odvedl (buď bez bodu) úctyhodný výkon, na který doufejme naváže v celé sezóně.

Vyjádření trenéra Davida Lovase: ,,Jsem rád že kluci navázali na výkony z minulé sezóny a ukázali, že výhry minulý rok nezaručilo několik konkrétních hráčů, ale týmová hra práce celého klubu. Rád bych vyzdvihl obrat hry v druhém zápase, kdy první třetina byla velice slabá, pak se však tým dokázal vyhecovat s kvýkonu, kterým dokáže porazit i další týmy v lize. Těším se, jak se kluci budou prezentovat proti dalším soupeřům. Vstup do sezóny máme bezvadný, doufám, že si to udržéme.“

 

Mladší žáci – 24.9.2022 – ZŠ Na Výsluní Uh. Brod

Do Uherského Brodu mladší žáci odcestovali pouze v pěti hráčích, přesto dokázali vyhrát všechny tři zápasy. Premiéru si kromě trenéra odbyli dva hráči, kteří svým věkem ještě patří do nižší kategorie: Standa Juřena a Vojta Mozga. Druhy jmenovaný navíc zastal roli maskovaného muže a v bráně podal výborný výkon. V prvním zápase nastoupili mladší žáci proti děvčatům z Uherského Brodu. Jejich početní převaha byla spíše ku prospěchu Kozlíků, kteří diktovali tempo od začátku zápasu a suverénně zvítězili. Každý z hráčů si v tomto klání připsal minimálně po jednom gólu, kdy celkově zápas gólově ovládl Honza Hubík. Další dva zápasy proti týmům TJ Sokol Lanžhot a Aligators White měly podobný průběh. První polovina zápasu byla vyrovnaná a góly padaly na obou stranách. Ve druhé části však mladí Kozlíci přešli na vyšší rychlost a s góly se opět roztrhl pytel, kde nemalý přísun gólu zajistili Matěj Králíka a Dominik Jorda. Druhý jmenovaný navíc narýsoval i několik úctyhodných gólových nahrávek pro své spoluhráče, za které si vysloužil speciální ocenění od trenéra. Kroměříž tak s přehledem odváží z Uherského Brodu první tři výhry.

Vyjádření trenéra Michala Šromoty: Přestože jsme byli pouze v počtu 4+1, ve všech zápasech jsme diktovali tempo hry a zaslouženě vyhráli. Pochvala patří všem hráčům, kteří plnili mé pokyny na výbornou.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *