Kozel Cup – aneb o kroměřížský florbalový pohár 2022

Ve dnech 5.10. a 12.10. se uskutečnil druhý ročník florbalových turnajů základních škol, který pořádá florbalový oddíl SFK Kozel působící v Kroměříži a okolí. Na sportovní hale Štěchovice se nejdříve utkaly týmy složené z žáků prvního stupně základních škol.

Dvě skupiny po třech týmech byly rozlosovány do podoby skupina A: ZŠ Komenského – ZŠ Zámoraví – ZŠ Zachar a dále skupina B: ZŠ Slovan – ZŠ Oskol – ZŠ U Sýpek. Ve skupinové části se nejvíce dařilo školám Zachar a Slovan, které postoupily z prvního místa a vyhnuly se tak čtvrtfinále. To svedlo dohromady žáky ze ZŠ Zámoraví proti škole ZŠ Oskol a následně ZŠ U Sýpek proti ZŠ Komenskému. Čtvrfinálová část lépe sedla týmům z původní skupiny B, a tak týmy Oskol a Sýpky postoupily do bojů o medaile. V následném semifinále ZŠ Slovan pokračovala na vítězné vlně a postoupila do finále. Jejím soupeřem se stala škola ZŠ U Sýpek, která ve druhém semifinále porazila vítěze skupiny A, ZŠ Zachar. V boji o celkové 5. místo porazila ZŠ Zámoraví jen těsně ZŠ Komenského. V zápase o třetí místo neuspěl ZŠ Zachar, a třetí místo tak vybojovala škola Oskol. Finále bezesporu nabídlo nejkvalitnější florbal celého turnaje. Nakonec vítezství vybojovali žáci školy Slovan a převzali tak putovní pohár pro první stupeň.

O týden později se uskutečnil turnaj pro žáky druhého stupně, ve kterém se však tentokrát utkalo jen 5 škol: Gymnázium Kroměříž, ZŠ Zachar, ZŠ Oskol, ZŠ U Sýpek a ZŠ Slovan. Všechny týmy se nejdříve utkaly systémem ,,každý s každým“, který rozhodl o nasazení týmů do následného play-off. Základní část nejméně vyšla Gymnáziu, které nezískalo ve čtyřech zápasech ani bod. Naopak dominovala škola Oskol a základní část suverénně vyhrála. Předkolo play-off svedlo dohromady ZŠ Zachar a Gymnázium Kroměříž, ze kterého nakonec vyšel vítězně Zachar. Ten poté narazil na žáky z Oskolu, kteří bez problémů prošli do finále. Z druhého semifinále postoupila do finále škola Slovan, která si poradila s žáky školy U Sýpek. Souboj o třetí místo byl ze všech utkání nejvyrovnanější, o což se zasloužili zejména brankáři, a zápas se rozhodoval až v samostatných nájezdech. První tři série vítěze nestanovily, v té následující však Dalibor Bolf vystřelil místo na pomyslné bedně škole Zachar. Finále v první části hry také nabídlo vyrovnanou bitvu, následně se však žáci z Oskolu rozstříleli a porazili ZŠ Slovan jasně 6:0. Hráči základní školy Oskol tak obhájili titul z minulého roku a putovní pohár pro druhý stupeň bude i další rok přebývat u stejných vlastníků.

Komentář pořadatele Davida Lovase: ,,Kroměříž je pro podobné sportovní akce díky množství základních škol ideální. Jsme rádi, že můžeme dětem nabídnout den plný florbalu a ukázat jim, že Kroměříž není jen o fotbalu, hokeji a basketbalu. Během obou turnajů jsme se bavili s hráči i učiteli, sbírali zpětnou vazbu, která byla z naprosté většiny pozitivní a z případných připomínek se do dalších ročníků poučíme. Další pozitivní výstup je, že se děti po covidu, kdy to sporty obecně neměly jednoduché, opět vrací k aktivnímu pohybu a my jsme rádi, že jim takto můžeme pohyb zprostředkovat, ať už na našich trénincích nebo formou těchto turnajů. Chtěl bych poděkovat školám, které si v nepřeberném množství sportovních akcí udělaly čas i na náš turnaj, všem hráčům, kteří se se soupeři utkali s odhodláním, ale především férově, a v neposlední řadě členům našeho oddílu SFK Kozel, kteří obětovali svůj volný čas a pomohli s organizací akce. Zvláštní poděkování náleží partnerům akce, kterými jsou město Kroměříž a obchod Jednadvacítka.cz, kteří se postarali o ceny pro nejlepší hráče a týmy. Na všechny se těším příští rok u dalšího ročníku Kozel Cupu!“

 

První stupeň:

 1. ZŠ Slovan
 2. ZŠ U Sýpek
 3. ZŠ Oskol
 4. ZŠ Zachar
 5. ZŠ Zámoraví
 6. ZŠ Komenského

Druhý stupeň

 1. ZŠ Oskol
 2. ZŠ Slovan
 3. ZŠ Zachar
 4. ZŠ U Sýpek
 5. Gymnázium Kroměříž

 

Akci podpořili:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *